O Firmie

O NAS

Jesteśmy jedną z najstarszych firm pogrzebowych we Włocławku i regionie. Długoletnie doświadczenie oraz ciągły rozwój pozwala nam być liderem w swojej branży. Firma przez cały okres swojej działalności rozwija się i dąży do perfekcji. Doświadczony i wykształcony personel czuwa nad starannością wykonywanych usług. Uczestniczymy w licznych szkoleniach i warsztatach podnoszących nasze kwalifikacje zawodowe.

Jesteśmy po to aby Państwu pomóc w tych najtrudniejszych chwilach gdy odejdzie bliska naszemu sercu osoba. Pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej- zadbamy o najdrobniejszy szczegół pochówku. Jako jedyni w regionie posiadamy własną spopielarnię. Godnie i z szacunkiem pomożemy pochować kochaną nam osobę…

Historia powstania i rozwoju

Rok 1991

Początki

21 października 1991 roku w Wydziale Handlu i Usług Urzędu Miejskiego we Włocławku pod numerem 15446 zostało zarejestrowane przedsiębiorstwo o nazwie: Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne TARTAR z siedzibą we Włocławku przy ul. Lipnowskiej 1b. W początkowej fazie działania firma zajmowała się produkcją trumien dla odbiorców handlowych, chociaż nie wykluczało to także sprzedaży odbiorcom indywidualnym. Już w następnym roku Przedsiębiorstwo rozszerzyło swą działalność o świadczenie usług pogrzebowych w pełnym, kompleksowym zakresie. Jeszcze w tym samym roku firma została przeniesiona na ulicę Płocka kontynuując działalność w pełnym, dotychczasowym zakresie.

Rok 1995

ul. Wieniecka

Rok 1995 to dalszy rozwój Przedsiębiorstwa. Dzięki wygranemu we włocławskim Urzędzie Miejskim przetargowi na dzierżawę obiektu przy ul. Wienieckiej firma została przeniesiona do nowej siedziby umożliwiającej rozszerzenie działalności. W tym czasie nadal produkowamno w szerokim zakresie funeralia uzupełniając je wysokiej jakości akcesoriami z importu. Rozszerzono również znacząco zakres usług przystosowując jedno z pomieszczeń na Dom Przedpogrzebowy o świecko-ekumenicznym wystroju. Już wtedy firma posiadała rozwinięty park maszynowy, wykorzystywany do realizacji produkcyjnej części swojej działalności.

Rok 2000

Nowy adres: ul. Komunalna

W listopadzie 2000 roku w obiekcie przy ulicy Komunalnej Tartar rozpoczął kolejny etap swojego rozwoju. Lokalizacja Przedsiębiorstwa - blisko cmentarza komunalnego znakomicie ułatwiała organizowanie wszelkich spraw związanych z realizacją pochówków. Duża powierzchnia pozyskanej nieruchomości umożliwiała właściwe określenie struktury organizacyjnej firmy. Niestety kolejny raz zmuszeni byliśmy do przeprowadzki...

Rok 2011

ul. Bojańczyka 3/5

Kolejny etap to nowa lokalizacja firmy w samym centrum miasta tuż przy gmachu UM. Nowy punkt pozwala bezpośrednio po załatwieniu formalności w urzędzie udać się do firmy i załatwić wszystko w jednym miejscu, bez zbędnego poruszania się po całym mieście.

Rok 2016

ul. Cmentarna 12

Przełom 2015/2016 roku to najważniejsza data w historii naszej firmy. Po wielu letnich staraniach udało nam się uzyskać pozwolenie na budowę pierwszego i jedynego w mieście krematorium- spopielarni szczątków ludzkich. Zakupiona działka w ścisłym sąsiedztwie największego komunalnego cmentarza we Włocławku pozwoliła na pobudowanie kompleksu budynków, w skład których wchodzą: spopielarnia, biura, prosektorium, chłodnie, ekspozycja trumien i urn oraz obszerne zaplecze socjalne. Niebawem rozpocznie się budowa kaplic wielowyznaniowych wraz z salami do pożegnań ze zmarłymi .